Barvy a nálady, Inspirace, Lookbook

Něžnost květin odstínů růžové

Růžová barva, milovaná, zatracovaná, svá

Sentimentální růžová

Je to doplňková barva, nenajdeme ji ve světelném spektru. Ale najdeme tam červenou a růžová je vlastně taková světlejší červená, jemnější, něžnější. Tak jako je červená barva plná lásky, je láskyplná i barva růžová, jen jde o lásku něžnější. Růžová je spojena s romantikou až nevinností. Je to sentimentální barva, která evokuje snění, zvláště ve svých světlých odstínech.

Název růžové barvy vychází z královny květin, odkazuje na růži. Sama růžová barva je stejně jemná až výrazná, něžná až vášnivá, decentní až výstřední jako jsou různé odstíny květů růží. Pokud budeme u něžnosti, budou odstíny růžové spíš světlejší. Soulad pak najdou s bledě modrou, aby rozehrály červánkovou symfonii. Jemně růžová se dá elegantně spojit i se světlými odstíny šedé a hnědé. Světle hnědá je i barva klasického slamáku, a důkazem, že se k růžové skvěle hodí je klobouk Laredo:

Laredo - slamák Wayfarer s kvítky růže

Naslouchej růžové, omládneš

Růžová barva to je romantika, při správném odstínu i elegance, je to ženskost sama, ale také schopnost užívat si života. Růžová je láskyplná, něžná, mírná, sentimentální. Růžová barva má v sobě mladistvého ducha, také naději a optimismus.

Růžová inspirace

Pro růžovou inspiraci jsme se tentokrát vydali až do Koreje za blogerkou Olgou Choi. Něžně růžová je v jejím podání kouzelná.

Kouzelný je i klobouk Olgy. Podobný si můžeš také pořídit.:-) Může to být klobouk Oviedo nebo Lugo.

Stylový slamák Lugo

Bílý slamák s páskem Oviedo

Klobouky Oviedo a Lugo mohou být čistě bílé, ale nemusí. Jsou k dostání v několika barevných variacích:

A když už je řeč o růžové…

Máme i růžové klobouky:

Jemně růžová a pastelové barvy patří i k barvám charakteristickým pro blogerku Leonie Hanne. Foto jako důkaz:

PINK v katalogu BB

Více o růžové…

Zdroje:

Líbí se? Nenech si to pro sebe!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *