Barvy a nálady, Inspirace

Džínově modrá – barva letní oblohy

Modrá – barva džínů a letního nebe, barva pohody

Barva souladu

Modrá barva je obecně barvou klidu, souladu a pohody. V něžných odstínech evokuje nekonečné nebe, svobodu a volnost. I v temnějších odstínech se pojí s nekonečnem, s nekonečností kosmu. Pak je jí vlastní také ticho a mír. Je připisována bohům. Modrý je pták štěstí.

Jeansová modrá je něžná, ale také pohodová, šťastná a hravá barva. Je jako stvořená pro léto s jeho modrým nebem a průzračně modrou vodou moře nebo místního koupaliště. Jako stvořené pro něžné, pohodové, šťastné a hravé léto jsou také lehké jeansové šaty. No dobře, nejsou přímo jeansové, ale jsou z lyocellu, který jako džínsovina vypadá, ale je lehčí a vzdušnější. Pro léto ideální vlastnosti!

Jeansové šaty s odhalenými rameny

A k jeansovým šatům klobouk, třeba stylový klobouk s páskem Oviedo:

Béžový slamák s páskem Oviedo

Je libo další lehké letní jeansové věcičky, nejenom šaty, ale také šortky nebo espadrilky? Tady jsou:

Kombinace modré

Modrá nabízí nespočet odstínů a všechny se spolu dají krásně kombinovat.

Modrá barva se osvědčila v námořnické kombinaci s černou a bílou, ale sedne si i z mnoha dalšími barvami. Nepřehlédnutelná bude modrá s červenou barvou, také oranžovou, žlutou nebo zlatou. Jemnější variace vytvoří s orkovou, béžovou či světle hnědou. S dostatkem citu se dá modrá barva skloubit i se zelenou – tato kombinace je vhodná zejména pro Rusalky.:-) Obrázek níže jednu takovou Rusalku zachycuje – lehké modré šaty zboku zpestřuje modrý pásek ve smaragdově zelené:

Lehké modré šaty s postranním páskem

Příjemný soulad vytvoří bledě modrá pudrovou, krémovou nebo nude barvou. Ani jemné kombinace modré a dalších barev nejsou nudné. Naopak, v létě nudu zaručeně vyženou, třeba v podobě šatů s odhalenými rameny v jeansové modré. K tomu světle růžová kabelka a samozřejmě klobouk – lehký letní slamák!

Krátké jeans šaty s odhalenými rameny

Dámská taška v lasturově růžové

Modrá jako hravý doplněk

Modrá barva nemusí hrát prim, a přesto je nepřekonatelná. Třeba v podobě modrého klobouku. Skvěle si bude rozumět s jakýmkoliv letním outfitem, zejména tím laděným do světlých odstínů.

Světlé barvy totiž k létu patří, stejně jako bílá (ale o té zase někdy příště). Prozatím alespoň bílé klobouky z katalogu BB:

Líbí se? Nenech si to pro sebe!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *